Підполковник поліції Володимир Рой: З війни є такі спогади, які хочеться заховати в далеку шухляду й ніколи її не відкривати

Особистості

Наближається свято мужності та патріотизму — День захисників і захисниць України. Ми продовжуємо наші історії про героїв-правоохоронців, які у перший рік війни стояли на захисті нашої держави. Сьогоднішня розповідь про заступника начальника Шепетівського районного управління поліції — начальника кримінальної поліції Володимира Роя.

Володимир Юрійович — особистість неординарна. Про таких, як він кажуть — справжній чоловік. Талановитий, сміливий, впевнений, лідер в колективі, відповідальний менеджер, яскравий та харизматичний по житті, люблячий тато. А також, як виявилося, ще й хоробрий боєць та надійний побратим на війні. 

У зону проведення ООС Володимир потрапив зимою 2015 року добровольцем у складі зведеного загону правоохоронців. Як і більшість його побратимів, про свої наміри боронити країну рідним спочатку не повідомив. Про участь в АТО/ООС близькі дізнались згодом, та Володимир Юрійович знав, що вдома на нього завжди чекають батьки, дружина та донечка Оленка. Саме її малюнки, які надходили листами у гарячі точки найбільше зігрівали його батьківське серце. 

За свою першу ротацію Володимир Рой пройшов з підрозділом чималий шлях Донеччиною. Підтримувати громадський порядок, нести службу на блок-постах, виявляти диверсантів стало для нього буденною справою. На щастя, втрат тоді не було. Однак, пережите та побачене назавжди закарбувалось у пам’яті. Нашому герою не раз доводилось потрапляти під обстріли, відчувати потилицею близькість ворожого автомата.

— З війни є такі спогади, які хочеться заховати в далеку шухляду й ніколи її не відкривати, — розповідає підполковник поліції, — бувало воювали перед самісіньким носом у бойовиків, тоді думав лише про одне: аби усі ми повернулись додому цілими та неушкодженими.

На згадку про ті часи є у правоохоронця жовто-блакитний стяг, привезений з Доннеччини. Він заповнений теплими написами та побажаннями, а також контактами бійців, з якими проходив службу в ООС. 

— Хоча ми зідзвонюємось нечасто, однак така дружба тримається роками. На Сході з’явилося багато друзів, близьких по духу людей. Там, в холодних окопах і бліндажах, і зрозумів, що таке справжня чоловіча підтримка, — згадує Володимир Рой.

Сектор комунікації поліції Хмельницької області
 

За темою:
• Майор поліції Вадим Стельмах: На передовій кожен розумів, що навіть від незначної помилки може залежати життя і здоров’я побратимів
• Майор поліції Анатолій Мохнач: коли у 2014-у шукали добровольців — я не вагався ні хвилини