На Хмельниччині правоохоронці затримали двох кримінальників за організацію систематичного вимагання грошових коштів у місцевого жителя

Майнові злочини

Зловмисникам вже оголошено про підозру за ч. 4 ст. 189 (Вимагання, вчинене в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України, санкція якої передбачає від 7 до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Сьогодні, 2 червня, у м. Нетішин оперативники управління стратегічних розслідувань ДСР НПУ спільно зі слідчими слідчого управління ГУНП в Хмельницькій області за процесуального керівництва прокуратури та силової підтримки спецпризначенців УКОРД затримали двох місцевих жителів, які підозрюються у систематичному вимаганні грошових коштів. 

Обоє затриманих — неодноразово судимі за майнові злочини. 39-річний підозрюваний взагалі має статус так званого «смотрящого» по м. Нетішин. Його 31-річний співучасник теж свого часу був «смотрящим» у колонії, де відбував покарання, і наразі ще має непогашену судимість.

Упродовж останнього часу затримані почали схиляти місцевого жителя до торгівлі наркотиками і вимагати в нього щомісячної систематичної плати. Вимагання затримані підкріплювали психологічним та фізичним насильством над потерпілим, пошкодженням його майна тощо.

Сьогодні після перерахунку зловмисникам частини коштів їх затримали правоохоронці. Обом чоловікам вже оголошено про підозру у вчиненні вимагання в період воєнного стану. Їм може загрожувати до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Найближчим часом зловмисникам буде обрано запобіжний захід.

Сектор комунікації поліції Хмельницької області